МЕТОДИЧНА РОБОТА ПАЛАЦУ
Для проведення методичної роботи передбачені активні форми роботи, які сприяють творчому пошуку, зростанню педагогічної майстерності:
· науково-практичні семінари;
· семінари-практикуми;
· «круглі столи»;
· ділові ігри;
· панорами й аукціони педагогічних ідей.
Методична робота має творчий характер і готує колектив до проведення пошукової, дослідної роботи, у якій беруть участь і педагоги, й вихованці.
Одним з основних завдань, яке стоїть перед сучасним навчальним закладом, є примноження інтелектуального та духовного потенціалу нації. Це завдання спрямоване на якісне оновлення навчально-виховного процесу, створення можливостей для творчої самореалізації дітей, вияву їхніх талантів та обдарувань.
Цієї мети можна досягти лише тоді, коли педагогічний колектив у цілому, а не лише окремі керівники гуртків, зрозуміють завдання, які покладає на освітян сучасне життя, вимоги до навчання та виховання молодого покоління.
Робота в навчальному закладі починається з педагога, адже його особистість – це окрема ниточка знань, стосунків, майстерності. Відтак завдання адміністрації закладу – побудувати правильну педагогічну «сітку», у якій би професіоналізм педагогів складався в єдине ціле.
На допомогу керівникам освітніх закладів приходить знання прийомів педагогічної техніки, таких як:
*Свобода вибору. Кожен керівник та вихованець має право вибору з однією важливою умовою – право вибору завжди врівноважується з особистісною відповідальністю за нього.
*Відкритість. Перед дітьми треба ставити проблеми, які лежать за межею вивченого, що повинно викликати бажання саморозвитку й прагнення до знань.
*Діяльність. Обов’язковим є вміння застосовувати свої знання на практиці, шукати сферу й умови їх реалізації, доповнювати й розширювати, знаходити нові зв’язки й відповідності, розглядаючи їх у різних моделях і контекстах.
*Зворотний зв’язок. Необхідно постійно контролювати процес навчання та виховання за допомогою розвинених прийомів зворотного зв’язку.
*Ідеальність. Максимальне використання можливостей, знань, інтересів самих педагогів та вихованців із метою підвищення результативності й зменшення затрат у процесі навчання.
Робота кожного керівника спрямована на досягнення високого рівня професіоналізму всього колективу. Особлива увага приділяється відкритим заняттям або заходам, на яких досвідчені майстри своєї справи діляться досвідом із молодими педагогами.